01975096
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
31
31
35272
1975096

X Niedziela zwykła 09 czerwca 2024 r.

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             09 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana codzienne na ołtarzach całego świata.
  1. Czerwiec to miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godz. 1730 na nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach Oktawy Bożego Ciała – Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. W dzisiejszą niedzielę miesiąca 9 czerwca odbędzie się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
  1. Wilczki i Harcerki z drugiego szczepu kozienickiego, serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę (16.06.2024 r.) na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Po każdej Mszy Św. Można nabyć ciasto – składane dobrowolne ofiary przeznaczamy na formację i harcerskie wyjazdy. Wszystkie składane ofiary wspierają działalność naszych harcerzy, szczególnie zakup tak potrzebnego sprzętu na obozy: jedną z głównych potrzeb jest kupienie dużego wojskowego namiotu zarówno dla drużyny
    i gromady. W imieniu wszystkich wilczków, harcerek i harcerzy serdecznie dziękujmy za wszelkie ofiary i wsparcie to wcześniejsze i obecne.
  2. Dziś w niedzielę 09 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej w Janikowie odbędzie się w godzinach od 1300 do 2100 Festyn Rodzinny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc Mai Kultys. W programie wiele atrakcji, zabawy i koncertów dla Dzieci i Dorosłych – w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
  3. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: o kultach Jezusa i Maryi a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji. Dostępny jest także numer specjalny Gość Niedzielny – Historia Kościoła a w nim min: czy Święty Piotr naprawdę przebywał w Rzymie a także jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego.
  4. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne: 1. Maciej Boguta, kawaler, par., Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu i Patrycja Hałdaś, panna, par., tut., - Zapowiedź 1.