Kaplica w DPS

Dom_Pomocy_Społecznej_Kozienice.jpg

Kaplica_Dom_Pomocy_Społecznej.jpg

Dom Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach, położony przy ulicy Lubelskiej 50, jest placówką stałego pobytu, przeznaczoną dla osób obojga płci w wieku od 18 lat, jest Domem dla osób przewlekle psychicznie chorych, statutowo posiada 108 miejsc mieszkalnych. Celem Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszyńskiej jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich niezbędnych potrzeb życiowych, zdrowotnych, edukacyjnych, społecznych oraz umożliwienie zaspokajania potrzeb religijnych. Stąd też w tym domu zorganizowano kaplicę, w której w każdą niedzielę oraz uroczystość o godz. 11:00 sprawowana jest Msza Święta, na którą gromadzą się chętni mieszkańcy tego domu. Tym, którzy nie mogą się poruszać a mają takie pragnienie udzielana jest Komunia Święta, Sakrament pokuty i namaszczenia chorych. Ponadto kapłani  z Parafii Świętego Krzyża w okresie adwentu i wielkiego postu organizują specjalne nabożeństwa pokutne.