01975056
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
805
7477
35272
1975056

IX Niedziela zwykła 02 czerwca 2024 r.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA                                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2024 – VI – 02

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu.
 1. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godz. 1730 na nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego. Msze Św., w związku z tym o 1700 i 1800.
 2. Serdeczne Bóg Zapłać za udział i uroczystą oprawę procesji w Uroczystość Bożego Ciała.
 3. Zgodnie ze zwyczajem w czasie oktawy Bożego Ciała w poszczególne dni gromadzą się mieszkańcy wyznaczonych dzielnic i ulic - biorą udział w Mszy Św. o godz. 1700, uczestniczą w nabożeństwie czerwcowym oraz obsługują procesję eucharystyczną:
 4. Niedziela dziś – 02 czerwca – procesja po nabożeństwie czerwcowym modlitwy za Wszystkich, którzy przygotowywali ołtarze: Siostry Zakonne, Kółka Żywego Różańca, Rzemieślników – Rycerzy Kolumba i Strażaków;
 5. Poniedziałek – 03 czerwca – ulice: Lubelska, Radomska, Hamernicka, Nowy Świat oraz wszystkie przyległe do tych ulic;
 6. Wtorek – 04 czerwca - Dąbrówki, Wólka Tyrzyńska, Holendry Kozienickie, Kępa Wólczyńska, Wójtostwo, Wymysłów, Przewóz i Cudów;
 7. Środa – 05 czerwca - Borki – ulice Warszawska i Głowaczowska oraz wszystkie ulice przyległe do ulic Warszawskiej i Głowaczowskiej;
 8. Czwartek 06 czerwca – zakończenie Oktawy – poświęcenie wianków: Zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy Św., i procesji eucharystycznej.
 1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić we Mszy Św. o godz. 18 00 zamówionej przez Margaretki i K.Ż.R o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę za kapłanów za wstawiennictwem sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Również w kościele św. Józefa (u sióstr) Mszą św. rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w programie min.: 20 15 Koronka do Matki Bożej Bolesnej za Kapłanów, 20 30 Różaniec w intencji pokoju na świecie.

- pierwszy piątek miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8 30 i po południu od godz. 17 30 Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14 30 po czym o godz. 15 00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 9 00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną.

 1. 07 czerwca w I piątek miesiąca wypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego – jest ona tradycyjnie dniem modlitwy o świętość kapłanów. Uroczystość ta znosi post, możemy w piątek spożywać potrawy mięsne.
 2. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 9 czerwca odbędzie się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
 3. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej, o tym jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan, a także kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w Monstrancji a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.
 4. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Kamil Łuszczyński, kawaler, par. tut., i Patrycja Lenarcik, panna, par. Brzeźnica – zapowiedź 2.
 2. Robert Kwaśnik, kawaler, par., Św. Rodziny Kozienice i Weronika Kutyła, panna, par. tut – zapowiedź 2.
 3. Sylwester Świstowski, kawaler, par. Miłosierdzia Bożego w Den Bosch (Holandia) i Sylwia Kaczmarek, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.