01975069
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
4
4
35272
1975069

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 30 maja 2024 r.

BOŻE CIAŁO                                                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2024 – V – 30

  1. Dziś z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie po Mszy Świętej o godz. 1030 wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o łaskę wiary. Procesja przejdzie tak jak w ubiegłym roku trasa z Kościoła ulicami: 1 maja, Konstytucji 3 maja, Sławną, Warszawską – powrót do Kościoła.

Prosimy o czynny udział w procesji: wzięcie z Kościoła sztandarów, feretronów, chorągwi, udekorowanie naszych domów, i trasy procesji. Zapraszamy do włączenia się w procesję członków wszystkich wspólnot naszej Parafii: Służbę liturgiczną, Harcerzy, Rycerzy Kolumba, Koła Żywego Różańca, Strażaków z O.S.P., oraz dziewczynki sypiące kwiaty - pierwszokomunijne, rocznicowe, młodsze  wszystkich bez wyjątku. Zapraszamy po Uroczystości Bożego Ciała na codzienną eucharystyczną procesję w Oktawę Bożego Ciała.

  1. Zgodnie ze zwyczajem w czasie oktawy Bożego Ciała w poszczególne dni gromadzą się mieszkańcy wyznaczonych dzielnic i ulic - biorą udział w Mszy Św. o godz. 1700, uczestniczą w nabożeństwie czerwcowym oraz obsługują procesję eucharystyczną:

Piątek – 31 maja – Augustów, Nowiny, Kociołki;

Sobota – 01 czerwca   – Aleksandrówka i Janów;

Niedziela – 02 czerwca – procesja po nabożeństwie czerwcowym modlitwy za Wszystkich, którzy przygotowywali ołtarze: Siostry Zakonne, Kółka Żywego Różańca, Rzemieślników – Rycerzy Kolumba i Strażaków;

Poniedziałek – 03 czerwca – ulice: Lubelska, Radomska, Hamernicka, Nowy Świat oraz wszystkie przyległe do tych ulic;

Wtorek – 04 czerwca - Dąbrówki, Wólka Tyrzyńska, Holendry Kozienickie, Kępa Wólczyńska, Wójtostwo, Wymysłów, Przewóz i Cudów;

Środa – 05 czerwca - Borki – ulice Warszawska i Głowaczowska oraz wszystkie ulice przyległe do ulic Warszawskiej i Głowaczowskiej;

Czwartek 06 czerwca – zakończenie Oktawy – poświęcenie wianków: Zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy Św., i procesji eucharystycznej.

W związku z oktawą Bożego Ciała w piątek 31 maja nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W PROCESJI:

Serdeczne Bóg Zapłać za udział i uroczystą oprawę procesji w Uroczystość Bożego Ciała – Wszystkim bez wyjątku: Osobom i grupom, które przygotowały i udekorowały 4 ołtarze: Siostrom Franciszkankom od Cierpiących, Kołom Żywego Różańca, Rzemieślnikom oraz Rycerzom Kolumba, Strażakom. Bóg Zapłać: Służbie liturgicznej, druhom Strażakom, Rycerzom Kolumba, Harcerzom, Diakonii Muzycznej,  paniom z K.Ż.R., dziewczynkom sypiącym kwiatki – Dzieciom Komunijnym, Rocznicowym, Panu Kościelnemu i Pani Organistce. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji. Bóg Zapłać Wam Drodzy Parafianie i Goście, którzy przez włączenie się w tą procesję przyczyniliście się do tego,  że miała tak piękny i uroczysty charakter. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna.