01952264
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
594
5995
41190
1952264

V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                       28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
 1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 17 30 w naszym Kościele będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. Msze Święte wieczorne w miesiącu maju w dni powszednie o godz: 17 00 i 18 00. Zachęcamy do uczestnictwa w nich zarówno w Kościele jak i przy przydrożnych kapliczkach, o których odświeżenie serdecznie prosimy składając za to serdeczne Bóg Zapłać.
 1. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze Św. według porządku niedzielnego (oprócz Mszy Świętych w kaplicach w Cudowie i na ul. Lubelskiej) – ponieważ jest to zarazem drugorzędny odpust naszej Parafii – Matka Boża Królowa Polski – jest druga Patronką naszego Kościoła. Suma odpustowa o godz. 12.00 – po niej zaś uroczysta procesja.
 1. Dzień 3 maja to dzień, w którym cała nasza wspólnota parafialna przeżyje nawiedzenie relikwii niedawno temu błogosławionej Rodziny Ulmów. Jest to także dzień, w którym Wszyscy, którzy przeżywali 33 – dniowe rekolekcje zawierzą ostatecznie swoje życie Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Program tego dnia wygląda następująco:
 1. Na pierwszej Mszy Św., uroczyste wprowadzenie i powitanie przez jedną z Rodzin naszej wspólnoty parafialnej reprezentującą wszystkie Rodziny z naszej Parafii relikwii Bł., Rodziny Ulmów (do tego wydarzenia przygotowujemy się odmawiając od wczoraj po Mszy Świętej o godz. 18 00 modlitwę przygotowującą do tego wydarzenia),
 2. Przez cały dzień po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo relikwiami i ich ucałowanie,
 3. Kazania o życiu i męczeństwie Rodziny Ulmów będzie przez cały dzień głosił Ks. Krzysztof Bochniak – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezji Radomskiej,
 4. W sposób szczególny podczas specjalnego nabożeństwa o godz. 17 30 zapraszamy wszystkich Uczestników naszych 33 – dniowych rekolekcji, albowiem wtedy nastąpi sfinalizowanie naszego wysiłku poprzez zawierzenie i oddanie naszych ludzkich serc Panu Jezusowi przez ręce Maryi,
 1. Ostatecznymi elementami tego zawierzenia są dla Uczestników 33 dniowych rekolekcji: Spowiedź Święta i przyjęta Komunia Święta, przygotowanie daru: duchowego (różaniec, post, jałmużna) lub materialnego (w postaci pięknej róży złożonej pod obrazem Matki Bożej), świadome i dobrowolne odmówienie aktu zawierzenia podczas tego nabożeństwa,
 2. Po tym Nabożeństwie i ostatniej Mszy Świętej nastąpi przez Rodzinę pożegnanie relikwii i ich uroczyste wyprowadzenie,
 3. Zachęcamy do zwiedzenia i oglądania wystawy o Bł., Rodzinie Ulmów wystawionej na Rolapach w naszej świątyni (lub na zewnątrz),
 4. Po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć rozmaite materiały o Bł., Rodzinie Ulmów.

Zapraszamy Wszystkich Drogich Parafian, Gości, w sposób szczególny uczestników 33 – rekolekcji, których finałem będzie Akt zwierzenia do wspólnej modlitwy i uzyskania szeregu niezliczonych łask za wstawiennictwem Bł., Rodziny Ulmów dla Wszystkich Rodzin z naszej wspólnoty Parafialnej.

 1. W ten dzień w piątek 3 maja o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszych mieszkańców Msza Święta zamówiona przez Gminę Kozienice. Po Mszy przemarsz pod pomnik Niepodległości, gdzie nastąpi dalsza część obchodów naszego Święta Narodowego.
 1. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 1. W czwartek 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić we Mszy Św. o godz. 18 00 zamówionej przez Margaretki i K.Ż.R o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę za kapłanów za wstawiennictwem sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Również w kościele św. Józefa (u sióstr) Mszą św. rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w programie min.: 20 15 Koronka do Matki Bożej Bolesnej za Kapłanów, 20 30 Różaniec w intencji pokoju na świecie.

- pierwszy piątek miesiąca – wpisuję się  w tym tygodniu w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny i dzień odpustu.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9 00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Św., o godz., 9 00 Ks. Tomasz uda się wyjątkowo w sobotę z posługą sakramentalną do chorych.

 1. W dzisiejszą Niedzielę będzie przeprowadzona na ulicach naszego miasta Akcja Charytatywna „Pola Nadziei”. Dla Hospicjum Kozienickiego im. Sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej przy Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. Świętego Krzyża w Kozienicach. Kwesta jest organizowana przez Uczniów i Nauczycieli z Publicznych Szkół Gminy i Powiatu Kozienice na terenie miasta i naszej gminy. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.
 2. Od dzisiejszej V niedzieli wielkanocnej do końca października (z wyjątkiem wakacji) wznawiamy odprawianie Mszy Św.,  w kaplicy w Cudowie o godz. 16 00  oraz w kaplicy na ul. Lubelskiej o godz. 17 00.
 3. W dniu 1 czerwca w sobotę 2024 r. organizujemy wyjazd na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca i Różańca Rodziców na Jasną Górę. Zapisy od dzisiejszej Niedzieli w zakrystii po każdej Mszy Św., - koszt 70 zł.
 4. Można się jeszcze zapisać dwudniowy wyjazd do Torunia w dniach 29 – 30 kwietnia. Koszt wyjazdu 250 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Państwa Elżbiety i Jana Gajdów (kontakt w Zakrystii).
 5. Prób pierwszokomunijnych w tym tygodniu nie ma. Zapraszamy na próby w przyszłym tygodniu: Wszystkie na godz.18 30. W poniedziałek: 06 maja: S.P nr 1 III klasa, S.P nr 4 klasy B, C, S. P III klasa w Wólce Tyrzyńskiej, zaś we wtorek 07 maja: S.P nr 4 klasy: A, D, S.P nr 2 Klasy A, B. Serdecznie zapraszamy i prosimy o sumienna obecność.
 6. Rocznica I Komunii Świętej klas IV jest tradycyjnie zawsze w kolejną Niedzielę po I Komunii Świętej, która przypada w tym roku na 26 maja. Szczegóły podamy wkrótce.
 7. Zbliża się 2–gie półrocze wypominków za naszych bliskich zmarłych. Kto chciałby odnowić sobie półroczne wypominki, może to uczynić po każdej Mszy Św.,
 8. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: rozmowa z Rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej Misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, wywiad z kardynałem Giovanni Battistą Re o św., Janie Pawle II i szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Kamil Wiśniewski, kawaler, par., tut., i Milena Wróbel, panna, par., tut., - Zapowiedź 1.