01913454
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
160
5906
35270
1913454

I Niedziela Wielkanocna 31 marca 2024 r.

WIELKANOC                                                                                     31 marca 2024

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

Wasi Duszpasterze

Ksiądz Proboszcz Dariusz Sałek, Ksiądz Profesor Edward Warchoł i Księża Wikariusze: Ks. Tomasz Pastuszka, Ks. Marcin Cieślik, Ks. Adam Głuszek i Ks. Grzegorz Dąbrowski

 1. Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia przeżyć Liturgii Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy:

- Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom, Kółkom Różańcowym a także osobom indywidualnie składającym ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu,

- Ks. Grzegorzowi, Panu Kościelnemu Krzysztofowi, Joannie Gola, Markowi Gola, Karolinie Ptaszek, Mariuszowi Ptaszek, Justynie, Arturowi, Stanisławowi, Basi Fila, Katarzynie Różańskiej, Małgorzacie Strzelczyk, Jakubowi Przepiórka, Dawidowi Grudzień, Bartkowi, Maciejowi, Marcelowi Spyra, Jakubowi Krekora za przygotowanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego,

- Ks. Marcinowi wraz ze Służbą Liturgiczną Ołtarza i Harcerzami za przygotowanie całej liturgii Triduum Paschalnego, Rycerzom Kolumba

- Diakonii Muzycznej z Panią Organistką za oprawę muzyczną i ubogacający śpiew przeżycia wydarzeń Paschalnych,

- Kołom Żywego Różańca, Stowarzyszeniu Apostolstwa Margaretka, Wspólnocie Galilea, Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego Zawisza i Młodzieży wraz z duszpasterzami za Adorację  przy ciemnicy i Grobie Pańskim,

- Wszystkim Parafianom i Gościom za udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i wspólną modlitwę

Serdeczne Bóg Zapłać.

 1. W Poniedziałek Wielkanocny drugi Dzień Świąt. Msze Św. w/g porządku niedzielnego. Odczytany będzie list Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a naszą modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wesprzemy tą katolicką uczelnię.
 1. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. O g. 17 50 codziennie będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 1. Natomiast wszyscy którzy podejmą 33-dniowe zawierzenie będą mogli się włączyć codziennie o godz. 18 00 w rozważanie słowa Bożego przygotowujące do zawierzenia Matce Bożej w dniu 3 Maja.
 1. W piątek w tym tygodniu ze względu na oktawę Świąt Wielkiej Nocy nie obowiązuję post.
 1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić we Mszy Św. o godz. 18 00 zamówionej przez Margaretki i K.Ż.R o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę za kapłanów za wstawiennictwem sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Również w kościele św. Józefa (u sióstr) Mszą św. rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w programie min.: 20 15 Koronka do Matki Bożej Bolesnej za Kapłanów, 20 30 Różaniec w intencji pokoju na świecie.

- pierwszy piątek miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8 30 i po południu od godz. 17 30 Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14 30 po czym o godz. 15 00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 9 00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną.

Z inicjatywy Burmistrza Gminy Kozienice p. Piotra Kozłowskiego o godz. 14 00 będzie sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców Miasta i Gminy Kozienice z okazji 475-lecia nadania praw miejskich. Podczas Mszy św. zostanie poświęcony nowy Sztandar Gminy Kozienice. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej modlitwy.

Po Mszy św. o godz. 15 00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9 00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

 1. Za tydzień w Niedzielę 7 kwietnia na godzinę 16 00 zapraszamy na Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika organizowany przez Gminę Kozienice, Kozienicki Dom Kultury oraz Parafię pw. Św. Krzyża w Kozienicach. Koncerty festiwalowe będą trwały od 16 00 do 18 00. Festiwal zakończy się Mszą Św., o godz. 18 00 i złożeniem kwiatów przy pomniku Św. Jana Pawła II. Gwiazdą wieczoru będzie Mieczysław Szcześniak. Partnerem wydarzenia jest Enea Wytwarzanie.
 2. W przyszłą sobotę w Centrum Kulturalno – Artystycznym ludzie dobrej woli organizują kiermasz „Pomocny Ciuch” od godz., 9 00 do 16 00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby czynny udział w tym kiermaszu bowiem każdy zakup fajnych i dobrych ubrań, jest przeznaczony na wsparcie naszego Kozienickiego Hospicjum Domowego. Organizatorami są: Nauczyciele i Wolontariusze z Zespołu Szkół imieniem Legionów Polskich w Kozienicach i I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego W Kozienicach. Serdecznie dziękujemy Organizatorom i Promotorom akcji Pani Ewie Jasionce i Pani Katarzynie Stępień. Szczegóły na plakatach.
 3. W przyszłą Niedzielę przypada Patronalne Święto Caritas. Ofiary tacowe przeznaczone będą na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze świąteczne życzenia, życząc błogosławionego czasu Wielkiej Nocy i spotkań rodzinnych, które jej towarzyszą. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.