01873573
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
208
6887
41956
1873573

Wizyta Duszpasterska A.D 2024

Wizyta duszpasterska AD 2024Ropoczeliśmy w naszej wspólnocie parafialnej odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Jest to okazja do spotkania, wspólnej modlitwy, prośby o Boże Błogosławieństwo dla naszych Rodzin na nadchodzący nowy rok a także porozmawiania o różnego rodzaju sprawach dotyczących Parafii i naszych Rodzin. Pragniemy spotkać się z Wami i zanieść do Waszych domów Boże Błogosławieństwo i łaskę. Podczas kolędy możemy złożyć dobrowolne ofiary, które w tym roku przeznaczone będą na budowę ławek.

Znakiem zaproszenia Kapłana w progi naszego Domu jest wyjście po niego, uchylona furtka,  w blokch przybity pineską na drzwiach naszego domu Obrazek religijny, Krzyżyk lub słowa "Zapraszamy Kapłana" a także powiedzenie sąsiadom, aby przekazali nasze zaproszenie: "Proszę księdza, nasi sąssiedzi, także zapraszają do swego domu. Przyjęcie Kapłana z wizytą duszpasterską to akt wyznania naszej wiary i więzi z Kościołem.

W domu przygotowujemy stół nakryty obrusem, a nim Krzyż, wodę święconą (jest ona dostępna w kruchcie Kościoła) i kropidło. Dzieci i Młodzież uczęszczające na katechizację zostawiają Zeszyty i Ćwiczeniówki.

W czasie trwania "Kolędy" Msze Św. w dzień powszedni będą sprawowane o godzinach: 6:30, 7.00 a po południu tylko o 18.00.

Kancelaria Parafialna w czasie kolędy w godzinach jej normalnego funkcjonowania jest nieczynna - wszystkie sprawy kancelaryjne przyjmujemy tylko i  wyłącznie po Mszach Św. porannych w godz. od 7.30 - 8.00 (czwartek, sobota, niedziela - nieczynna całkowcie)

Harmonogram "Kolędy" jest wywieszony w gablotach przed Kościołem Parafialnym, także  przy Kościele Św. Józefa, a także na stronie internetowej w dziale Ogłoszenia i specjalnej zakładce "Program Wizyty Pasterskiej".