01873593
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
228
6907
41956
1873593

I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2024 r.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                18 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…
 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
 1. Nabożeństwa pasyjne tego okresu na które serdecznie zapraszamy są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: 16 00 dla Dzieci i 16 45 dla Dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o 1730 z Kazaniem Pasyjnym i Msza Św. o godz. 18 00 już bez kazania.

 1. Rozpoczął się czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed i podczas Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.
 1. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. Jako Wasi Duszpasterze składamy wam Drodzy Bracia i Siostry staropolskie Bóg Zapłać, za poczęstunki, miłą i serdeczną atmosferę, życzliwość, zatroskanie o sprawy parafii, Kościoła i religii. Dziękujemy Tym wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów, aby prosić o Boże Błogosławieństwo i Łaskę. Mimo iż w skali kraju bywa z tym różnie, to w naszej parafii ilość przyjęć podczas wizyty nie spada. To cieszy.Najbliższe rekolekcje wielkopostne od 17.03., jak również 33-dniowe zawierzenie Sercu Maryi w Uroczystość Królowej Polski 3 maja tego roku, będą okazją, abyśmy jak najliczniej skorzystali z tego daru i umacniali naszą relację z Bogiem.
 1. W tym roku zaplanowana jest pielgrzymka autokarowa do Matki Bożej w Medjugorie, jako dziękczynienie Matce Bożej za dar Misji św. pielgrzymka odbędzie się w dniach 20-28.09. 2024., koszt ok. 2 tys. zł. od osoby. Plakaty z informacjami szczegółowymi wywieszone są na tabl. ogłoszeń przy kościele. Zapisy od dzisiejszej niedzieli w zakrystii po Mszach Świętych lub w kancelarii parafialnej.
 1. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, ministranci, będą stać ze specjalnie przygotowanymi puszkami.
 2. W dzisiejszą Niedzielę 18 lutego po Mszy Św. o godz. 12 00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.
 3. Także w dzisiejszą Niedzielę 18 lutego po sumie o godz. 13 15 Rycerze Kolumba zapraszają na modlitwę różańcową przy krzyżu na Osiedlu Skarpa w pobliżu ulic Warszawska i Maciejowicka. Modlić się będziemy za dusze w czyśćcu cierpiące, o pokój na świecie, o zakończenie wojen i za naszą Ojczyznę, Polskę.
 4. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Karol Piotr Kutyła, kawaler, par. tut., i Milena Wasińska, panna, par., pw., Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Janikowie – Zapowiedź 1.