01873595
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
230
6909
41956
1873595

V Niedziela zwykła - 04 lutego 2024 r.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                           4 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymk.
 1. W przyszłą Niedzielę 11 lutego, wpisuję się liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
 1. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą z udzieleniem indywidualnie sakramentu namaszczenia dla chorych będziemy sprawowali w przyszłą Niedzielę 11 lutego na sumie o godz. 12.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim zainteresowanym chorym i seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 1. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale wszystkim chorym na ciele i duszy w różnym wieku – można go przyjmować wielokrotnie.
 2. Nasze Kozienickie Hospicjum Domowe pragnie poinformować, że w tym roku rozliczeniowym w akcji 1,5 % przez problem systemowy natury informatyczno – administracyjnej, nie będzie możliwe przekazanie 1,5 % z podatku dochodowego na działalność Hospicjum. Nie jest to do końca od nas zależne, dlatego liczymy na Państwa wsparcie w przyszłym roku rozliczeniowym. Ten komunikat będzie zamieszczony na profilu facebookowym Hospicjum i na internetowej stronie hospicyjnej. Dziękujemy za wsparcie poprzez ofiary na naszą działalność i środki wpływające na konto. Dziękujemy za wsparcie naszego wspólnego hospicyjnego dzieła. Aktualnie pomocą hospicyjną jest objętych 50 chorych. Dziękujemy za każdą pomoc i wsparcie, które jest niesione najbardziej potrzebującym. Szczegółowe sprawozdanie z całorocznej posługi hospicjum Ks. Tomasz przedstawi w przyszłą Niedzielę z racji Światowego Dnia Chorego i zaprosi do włączenia się w hospicyjny wolontariat. Prosimy o modlitwę w intencji naszego hospicjum.
 3. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 11 lutego odbędzie się IV zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
 4. W tym roku przypada jubileuszowa 100 Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę, w dniach 18 – 19 maja 2024 roku (sobota i niedziela). Zapraszamy do wspólnego wyjazdu autokarem wszystkich czynnych pracowników jak i emerytowanych na tą dwudniową pielgrzymkę. Prosimy się o zapisanie na tą pielgrzymkę do końca lutego, które prowadzone są w każdej placówce Służby Zdrowia w Kozienicach. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną podane w późniejszej terminie.
 5. Jutro w poniedziałek 5 lutego o godz. 18.00 Msza Św. Przyjaciół Radia Maryja i Koła Biblijnego a po Mszy Św., spotkanie w salce – zapraszamy.
 1. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. W sobotę 10 lutego będziemy chcieli zrobić wizytę uzupełniającą i odwiedzić Wszystkich, którzy nie mogli przyjąc kapłana w normalnym czasie. Wszystkich zainteresowanych prosimy zgłaszać adresy po Mszach Świętych w Zakrystii lub na telefon dyżury do końca tygodnia do piątku włącznie.
 1. Jest nowa Księga intencji Mszalnych na I półrocze (os stycznia – czerwca) 2025 roku. Zapisy w Zakrystii po Mszach Św.,
 1. W niedzielę za tydzień 11 lutego 2024 na Mszy Św., o godz. 10 30 poświęcenie książeczek Dzieciom, przygotowującym się w tym roku do przyjęcia I Komunii Św., a po Mszy Św., comiesięczne spotkanie formacyjne.

 

Dziękujemy za miłą atmosferę, poczęstunki i złożone ofiary z racji wizyty duszpasterskiej

 

Program Kolędy w tym tygodniu:

 Od 05 II 2024 do 10 II 2024:

 

05. II 2024– Poniedziałek:

Od godz. 16 00  - Ul. Wiślana i Jeziorna, Ul. Radomska, Miodowa, Spokojna, Kochanowskiego

                             

06. II. 2024 – Wtorek:

Od godz. 16 00  - Domy jednorodzinne: Ul. Sienkiewicza, Sławna,  Kilińskiego, Aleksandrówka Ul. Wspólna, Główna (po prawej przy wiadukcie) i Spacerowa

 

07. II 2024– Środa:

Od godz. 16 00  - Ul. Aleksandrówka i Nowiny przy Aleksandrówce: (prawa strona) Ul. Królewska i Główna od ronda w stronę ul.  Królewskiej, Familijna

 

08.II 2024 – Czwartek:

Od godz. 16 00  - Aleksandrówka lewa strona ul. Złota, Główna, Diamentowa, Kryształowa i Pogodna

Nowiny ul Zwoleńska, Sąsiedzka, Przyjazna, Urocza, Wesoła, Zgodna, Wygodna, Radosna

 

09. II 2024–Piątek:

Od godz. 16 00  - Aleksandrówka (prawa strona)  ul. Borki, Wolność, Piastowska, Łąkowa, Zaciszna, Strumykowa ,Chabrowa, Serdeczna, Prosta, Różana, Kwiatowa, Szlachetna, Kalinowa

Aleksandrówka (lewa strona) Gościnna

 

10. II 2024–Sobota:

Od. godz. 9 00  - Wizyta uzupełniająca po indywidualnym zgłoszeniu w Zakrystii lub na telefon parafialny

 

 1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.